18 Kasım 2015 Çarşamba

Bugünkü blog konumuz Gözleri Renkli Göstermenin Yolları. Kahverengi ve siyah gözleri renkli göstermek için hiç şüphesiz makyajda da renkleri kullanmak gerekiyor. Mavi, yeşil ve bakır tonlar kullanıldığında göz rengine yansımalar yaparak gözleri renkli gösteriyor. 

Gözleri Renkli Göstermenin Yolları

1. Göz altına ve göz içine mavi, sarı,yeşil renkli kalem veya far sürmek kesinlikle çok etkili. Yine göz kapağına yapılan renkli gölgelendirmeler de göz rengini yansıtamanın bir yolu.

Gözleri Renkli Göstermenin Yolları
Gözleri Renkli Göstermenin Yolları2. Buradaki makyajda gördüğünüz gibi yeşil, mavi ve siyah renklerle harmanlanmış bir makyaj var. Örneğin mavi ve yeşil farlarla yapılan ombre geçişler ilk bakışta gözleri renkli gibi gösteriyor. Bu fotoğraf stüdyoda çekilmiş. Gün ışığında çok daha renkli görünecektir.

Gözleri Renkli Göstermenin Yolları
Gözleri Renkli Göstermenin Yolları 3. Göz altına ve üstüne mavi ve yeşilin farklı tonlarını kullanarak makyaj yapıldığında da gözler bu renklerin yansımalarına maruz kalarak daha renkli hale geliyor. Özellikle renkli eyelinerlar ve ışıltılı farlar kullanarak böyle bir makyaj yapabilirsiniz.

Gözleri Renkli Göstermenin Yolları
Gözleri Renkli Göstermenin Yolları4. Kahve ve bakır tonlarla yapılan buğulu göz makyajları da gözleri renkli gösteriyor. Ama tabi Jennifer Lopez'in göz rengi biraz sıra dışı. Yani siyah ya da koyu kahve değil. Böyle çok açık kahve kızıl göz renklerini renkli göstermek hayli kolay. Bu makyaj da göz rengini tamamen ortaya çıkarmış. 

Gözleri Renkli Göstermenin Yolları
Gözleri Renkli Göstermenin Yolları


PAYLAŞ

5 yorum:

 1. ilk makyajı çok beğendim hakkaten :)

  YanıtlaSil
 2. çok güzel bi yazı olmuş sonuncu makyaj da süper :) sizi severek takip ediyorum. ben de sizibenim bloguma beklerim :) sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Birinci makyaj harika, jennifer lopez in göz rengi muhteşem gerçekten :)

  YanıtlaSil
 4. Tatlışım seninkiler gibi doğal ombre gözlere sahip biri için buradaki makyajlar olmasa da olur <3 Öpüyorum :)

  YanıtlaSil
 5. Göz büyütme makyajı teknik lerini de yaz saniz

  YanıtlaSil

Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Değerli yorumlarınızla can bulduğumu belirtmek isterim. Sevgiler :)