6 Ocak 2015 Salı

Yüksek bel pantolonlar hem çok şık durması hem de vücut kusurlarını örtmesi sebebiyle biz kadınlar tarafından gardrobumuzun vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Ben özellikle doğumdan sonra sürekli yüksek bel kot pantolonlar kullanmaya başladım. Neden derseniz göbek ve karın kısmımı en iyi örten pantolanlar yüksek belli pantolonlardır. Çünkü kapanma kısmı karnınızın üzerinde kalır. Böylece karın ve göbek kısmımızı bölmemiş oluruz. Bu bütünlük onların kaybolmasına sebep olur. 

Bu yazımda sizlerle yüksek bel pantolon nasıl giyilir? sorusunun cevaplarını keşfedeceğiz.


Yüksek bel pantolonlar kalça ve basen bölgesini toparladığı için bel oyuntusunu da ortaya çıkaracaktır. Yani böyle bir pantolon tercih ettiğinizde daha zayıf görüneceğinizin garantisini verebilirim.

Birinci örneğim dökümlü bir blüz eşliğindeki kombin. Blüzü pantolonun içinde kalacak şekilde giydikten sonra açıkta kalan yerlerden çekiştirerek pantolonun üzerine düşmesini sağlayabilirsiniz. Bu hem spor hem de şık bir görünüm sağlayacaktır.

Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?
Yüksek bel pantolon kombinleri

İkinci örneğim benim en çok kullandığım gömlekle olan kombinler. Gömleğin üzerine gelecek şekilde pantolonunuzu giyebilirsiniz. Ayrıca yüksek bel pantolonlar için genellikle topuklu ayakkabı tercih ediliyor. Çünkü pantolonun şıklığını güzel yansıtıyor topuklular.

Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?
Yüksek bel pantolon


Üçüncü örneğim straplez ve vücuda yapışan kıyafet seçimi de çok hoş gerçekten. Üzerine bir kimono atıp her yere giderim yani. O derece. :)
Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?
Yüksek bel pantolon kombinleri


Yarasa kollu bluzle kombinlenmiş bir yüksek bel pantolon görüyoruz. Yarasa kolların dökümlü kısımları yanlara doğru inerek belin daha ince görünmesini sağlamış. Eğer belinizin kalınlığından şikayetçiyseniz siz de böyle bir kombin tercih edebilirsiniz. 

Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?
Yüksek bel kot pantolon Yaz ve ilkbaharda göbek deliğinizi açıkta bırakan bir bluz ile kombinleyebilirsiniz. Göbek kısmınıza güveniyorsanız hem de otuzlu yaşların altındaysanız bu kombini denemeden yaşlanmayın derim. :)
Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?
Yüksek belli pantolon


Gömleğinizi önden bu şekilde bağlayarak yüksek bel pantolonunuzun bel kısmını gösterebilir bu sayede spor ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?
Yüksek bel pantolon kombinleriBurada da yüksek bel kot pantolonun hemen üzerinde başlayan bir bluz kullanılmış. Gerçekten çok şık durmuyor mu?

Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?


Kemerle de kullanabilirsiniz. Ama kemeri iyice sıktırarak belki daha ince görünebilirsiniz ama sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Bunu sakın denemeyin. İç organlarınız zarar görebilir. Yeteri miktarda sıkmanız yeterli olacaktır.

Yüksek bel pantolon nasıl giyilir?
Yüksek bel pantolon kombinleri

Sizin yüksek bel pantolon kombin seçiminiz nedir? Ya da bu yazıya ek olarak öneriniz var mı?

PAYLAŞ

7 yorum:

 1. Yüksek bel pantolon hiç sevmiyorum.Pijama,kot hatta külotlu çorap bile düşük olması tercihim :)
  Ama 3.kombin dediğin gibi çok güzel.
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Yarasa kollu kombin çok güzel cidden çok beğendim!

  YanıtlaSil
 3. Eskiden bayanların belinin daha ince olmasının sebebi yüksek bel pantolonlar bence. Karnı sıktığı için fazla yemek yemeyi de engelliyor :)

  YanıtlaSil
 4. Takipteyim beğeneceğiniz bloguma sizi de beklerim. Saygılarımla. http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr . Facebookta da https://www.facebook.com/pages/Tasar%C4%B1mda-Nilg%C3%BCn-%C3%96zen-Ayd%C4%B1n/802433419804021

  YanıtlaSil
 5. Tercihim Her zaman yüksek bel, kombinleriniz harika

  YanıtlaSil
 6. yüksek bel pantolonu hiçbir zaman sevmedim zaten bodur olan boyumla onu da giyersem hepten piliç olurum ;:)

  YanıtlaSil
 7. Yüksek bel pantolon kısamı gosteriyormuş????

  YanıtlaSil

Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Değerli yorumlarınızla can bulduğumu belirtmek isterim. Sevgiler :)